Witamy na stronie Szkółki Krzewów Ozdobnych " UROCZYSKO" .
   
    Najpierw była pasja i zainteresowanie ciekawymi roślinami traktowane jako hobby. Początki naszej „zabawy w szkółkarstwo” sięgają 1988 r, kiedy wysialiśmy po raz pierwszy nasiona świerka kłującego odm. srebrzystej. Nasiona zebraliśmy własnoręcznie ze znalezionej w lesie pięknej , błękitnej , liczącej ponad 90 lat alei świerkowej . Wyrósł z tego gąszcz dorodnych siewek , który stał się początkiem naszej produkcji szkółkarskiej.
   Rosnące zainteresowanie właścicieli ogrodów roślinami ozdobnymi zmotywowało nas do poszerzenia produkcji .Ciągle doskonalimy swoje kwalifikacje . Częste kontakty ze środowiskiem szkółkarskim zaowocowały coraz to innymi odmianami i nowościami. 
  Obecnie nasza oferta to szeroka gama drzew i krzewów iglastych oraz liściastych , ukorzenianych , szczepionych , rozmnażanych „in vitro” oraz w niewielkim procencie z siewu.
   Nasz cel to zapewnienie ciekawej , bogatej oferty , która zainteresuje zarówno klientów , którzy zaczynają dopiero tworzyć swoje ogrody , jak i kolekcjonerów szukających ciekawych egzemplarzy ; to zadowolenie klientów z zakupionych u nas roślin oraz budowa dobrze kojarzącej się marki.
    Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki oraz zapoznania się z naszą stroną internetową
                                                                                     
                                                          Zofia i Józef Węgrzyn